Opel Combo Cargo

Opel Combo Cargo zyskał już przydomek wszechstronnego i praktycznego minivana. Przewóz osób, czy ładunku, możliwości zabudowy wnętrza to wszystko powoduje, że to auto dla każdego. Auta używane tego modelu są chętnie kupowane, a doskonale widać to przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne – na sprzedaż z drugiej ręki jest ich mało. Kierowcy, właściciele firm niechętnie się ich pozbywają.

Początki Opla Combo

Ten kombivan klasy kompaktowej produkowany jest już prawie 30 lat (ściślej od roku 1993). Początkowo, pierwsza generacja miała sporej wielkości przestrzeń ładunkową, bo miała aż 3200 litrów pojemności. Z pewnością znacie pierwszą wersję Combo, te samochody używane nadal jeżdżą po ulicach.

Obecna, czwarta już wersja istnieje na rynku od 2018 roku. Combo możemy kupić w wersji dostawczej i osobowej (wersja Life). Model ma bliźniaków, są nimi Citroen Berlingo, Peugeot Partner i Toyota ProAce City.

Opel Combo Cargo – wersje

Wersje wyposażenia jakie możemy kupić aktualnie to Essentia, Enjoy i Dynamic. Pierwsza z nich ma materiałową tapicerkę, elektrycznie sterowane lusterka i szyby, stalową przegrodę kabiny i asymetryczne drzwi tylne. Enjoy dodatkowo ma tempomat i klimatyzację manualną, regulowane fotele w 6 kierunkach i malowanie lusterek w kolorze nadwozia.

Najdroższa wersja Dynamic ma bogaty system multimedialny z 8” ekranem, system komend głosowych i integrację z Apple Car-Play lub Android Auto. Dodatkowo asystenta utrzymania pasa ruchu, ostrzeganie przed kolizją, czujniki deszczu. Światła LED i reflektory przeciwmgielne ułatwiają pokonywanie tras w nocy, a czujniki parkowania poruszanie się po mieście i manewrowanie przy rozładunkach.

Istnieje opcja Combo Cargo XL o wydłużonym nadwoziu. Zabierzesz na pokład ładunki o długości do 3,44 metra i pojemności nawet 4,4 m3.

Specjalne wersje Cargo to kabina dla załogi, a w przypadku typowego dostawczaka Izoterma. Izoterma wykonywana jest przy współpracy z kilkoma firmami zewnętrznymi, a każda z nich jest certyfikowana przez markę Opel. Zabudowy posiadają certyfikaty PZH i zaświadczenia ATP.

5/5 - (1 vote)